Woziwodzki Jerzy

Jerzy Woziwodzki urodzony 14 kwietnia 1939 roku w Warszawie, syn Józefa i Zofii Kujawskiej. Maturę zdaje w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu w roku 1957. Studia zaczyna od architektury na Politechnice Wrocławskiej, następnie na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w 1966 roku w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 1966 roku i członek IAA- AIAP-u.

W latach 80-tych prezes Sekcji Malarstwa Krakowskiego Okręgu ZPAP. Uczestnik i aktywny animator Ruch Kultury Niezależnej i w kręgu Kościoła w latach -80- tych, założyciel i kierownik Galerii ‘’KIK’’w Krakowie. Od 1989 roku wiceprezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Plastyków, a od 1993 r. Prezes Zarządu Głównego ZPAP. Pełni funkcję Sekretarza Generalnego Komitetu Porozumiewawczego Stowarzyszeń Twórczych i Towarzystw Naukowych. W 1993 roku w Dublinie wybrany przewodniczącym Regionalnego Komitetu International Association of Art.- Associaton Internationale des arts plasigues IAA – AIAP na Europę Środkową – Wschodnią i równocześnie zostaje Prezydentem Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowego Związku Artystów Plastyków – IAA- AIAP.

Uprawia rysunek, grafikę, malarstwo sztalugowe, architektoniczne i sakralne. Wystawy indywidualne m.in.: Kraków- 1964, 1967, 1969, 1986; Wiedeń – 1967; Paryż – 1969,1970; Genewa – 1992; Monachium – 1991; Toronto 1967. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych : w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Częstochowie oraz w Wiedniu, Rzymie, Florencji, Paryżu, Bonn, Kolonii, Monachium, Dusseldorfie, Genewie, Marsylii, Lozannie, Waszyngtonie, Nowym Jorku, Toronto, Londynie. Prace w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.

Jerzy Woziwodzki jest twórcą fresków powstałych w latach 1968-1969 w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu, wykonanych jako dar absolwenta dla swojej szkoły.