Powajbo Lucjan

Lucjan Powajbo urodził się 7 stycznia 1932 roku w Grodnie. Po wojnie wraz z rodziną , jako repatriant, zamieszkał w Gostyniu i rozpoczął naukę w Gimnazjum Ziemi Gostyńskiej. Maturę zdał w 1951 roku. W tym też roku zdał egzaminy wstępne na Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, nie został przyjęty z powodu braku miejsc, ale na tej podstawie dostał się na Akademię Medyczną w Białymstoku.

Lucjan Powajbo studia ukończył w 1957 roku i zamieszkał w Warszawie, gdzie podjął pracę w dziecięcych zakładach pneumonologicznych w Otwocku. Posiada specjalizację lekarską z pediatrii i z chorób płuc u dzieci. W latach 90 XX wieku pełnił funkcje ordynatora na oddziale pneumonologii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Gruźlicy i Chorób Płuc u Dzieci w Otwocku. Lucjan Powajbo przeszedł na emeryturę w 1999 roku.